Saç Ekimi Kalıcı Mıdır ? 2

Saç ekiminin kalıcılığı konusunda endişelenmek anlaşılabilir bir durumdur. Çoğu durumda saç ekiminiz ömür boyu sürecektir. Donör bölgeden alınan foliküller, sadece saç derinizin ekimi kabul etmesini değil, aynı zamanda sonraki aylarda saçınızın geri kalanıyla da birebir aynı olmasını sağlayacaktır. Her bir folikül, saçınızın geri kalanıyla birlikte doğal olarak uzayan ve saçınızın geri kalanına benzer şekilde davranan saçlar üretecektir.

Kellik sorunu olan kişilerin gelecekte daha fazla saç kaybetme olasılığı olsa da yeni saç dökülmesinin meydana geldiği bölgelere sağlıklı saçlar ekilerek bu durum önlenebilir. Ancak unutmamalısınız ki uygun bakım sayesinde ekilen saçlar ömür boyu güçlü ve sağlıklı kalacaktır.

Cerrahlarımız, gelecekte saçlarınızı kaybedip kaybetmeyeceğinizi daha iyi tahmin etmek için ailede herhangi bir saç dökülmesi öyküsü olup olmadığını ve saçınızın dökülmesinin nedenlerini dikkate alacaktır. Aile geçmişi hakkında bilgi edinmek, saçınızın ileride nasıl olacağını öngörmemize, doğal görünen bir saç çizgisi ve yoğunluk tasarlamamıza olanak tanır.

Saçlarınız Dökülmeye Başlarsa Ne Olur?

Saç ekimi sonrasında saç dökülmesi yaygındır. Natural Clinic, makul limitler içerisinde kalıp kalmadığını görmek için ilerlemenizi sürekli olarak kontrol edecektir. Saç kökleriniz ve saç deriniz ekim süreci boyunca işlemlere maruz kaldığı için hem şok saç kaybı gözlemlenebilir hem de doğal saç dökülmesinde artış olabilir.

Saçlarınız dökülmeye başladıysa veya ameliyattan sonra dökülmeye yatkınsanız, cerrahınız size saç uzamasını hızlandıran ve destekleyen ilaçlar veya takviyeler önerebilir.

Yaşadığınız saç dökülmesinin türüne bağlı olarak işlem sırasında saç dökülmesi yaşıyorsanız, cerrahınız saç ekiminizi ertelemenizi önerebilir. Saç derinizde saç dökülmesine neden olan bir durumunuz veya hastalığınız bulunuyorsa ve hala aktif olan bir saç dökülmesi türü ise daha ileri bir tarihte saç ekimi yaptırmanızı önerebilirler.